Sportovní soutěže

Děti z kroužku minikošíkové zazářily

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Dvě Káji, tři Majdy, Andy, Irča, Anežka, Nelinka, Káťa, Niki a Vendy: Dvanáct děvčat od 2. do 5. třídy si zahrálo v krajském finále minikošíkové v Karlových Varech.

Úspěšně. Odměnou za jejich výkon byly bronzové medaile. Ještě lepšímu umístění zabránilo, že už v semifinále naše dívky narazily na pozdější vítězky – basketbalistky ze ZŠ Dukelská Karlovy Vary, z nichž některé byly vyšší než jejich trenér.
Ještě úspěšnější byli kluci. Vláďa, Šimon, Martin, Dan, Aleš, Filip, David a také prvňáček Matěj se stali nejlepším týmem Karlovarského kraje v kategorii dětí prvního stupně základních škol. S přehledem se skóre 44:4 ze dvou zkrácených zápasů vyhráli skupinu. Pak v semifinále o koš porazili velmi kvalitní tým ze ZŠ Královské Poříčí. Ve finále už si snadno poradili s družstvem z karlovarské ZŠ Krušnohorská. Krajskému finále předcházelo okresní kolo v Mariánských Lázních. Děvčata i chlapci tento turnaj rovněž s přehledem vyhráli. Kluci ve dvou zápasech nastříleli 50 bodů a nedostali ani koš, děvčata hrála tři zápasy, dala 56 bodů a dostala pouhé 2 koše.
Část dětí z kroužku minikošíkové bude příští školní rok hrát basketbal o kategorii výše. Proto bychom rádi doplnili náš tým o další chlapce a děvčata z prvních až čtvrtých tříd. Zájemci si mohou tréninky vyzkoušet od 7. února každý čtvrtek od 16:30 do 17:30 v naší tělocvičně.
Zároveň máme zájem o šikovné chlapce a dívky ze 3. – 5. tříd, kteří se s námi budou připravovat na dubnové soutěže ve vybíjené. V tomto dětmi velmi oblíbeném sportu naše škola patří mezi nejúspěšnější v České republice. Republikové finále bylo dosud pořádané jedenáctkrát a družstva naší školy se do něj probojovala již pětkrát. Jen jednou jsme z východočeského městečka Pecka nepřivezli medaile, když družstvo děvčat skončilo „až“ páté. Naopak v roce 2012 tým tzv. otevřené kategorie, tedy složený z chlapců i dívek, vybojoval titul mistrů ČR. Tréninky vybíjené probíhají také ve čtvrtek (od 7. února), a to před minikošíkovou, od 15:30 do 16:30.