Sportovní soutěže

Atletky do finále ČR!!

Napsal Pavel Filipin . Publikováno v Sportovní soutěže

V atletickém čtyřboji se družstvu našich starších děvčat podařilo v Chodově vyhrát krajské kolo. Tím si zajistilo postup do republikového finále. Finále ČR v atletickém čtyřboji se zúčastnily reprezentantky naší školy také v roce 2008.

Tehdy skončily na 13. místě. Nyní s celkovým počtem 7324 bodů o téměř 400 b. děvčata porazila sokolovskou základní školu z Rokycanovy ulice. Přitom ještě před závěrečným během na 800 metrů s tímto družstvem prohrávala o "infarktových" 12 bodů! Nakonec díky skvělé bojovnosti ve vytrvalostním běhu si započítala dalších 2030 bodů a tak získala výrazné celkové vítězství. Našim dívkám se dařilo i individuálně.
Aneta Tiralová získala za své čtyři disciplíny 2093 a tím dosáhla na celkové třetí místo, Kačka Jarošová byla šestá, Týna Utíkalová osmá. V jednotlivých disciplínách byla Aneta dvakrát druhá (v běhu na 60 metrů a ve výšce), šestá ve vytrvalosti. Kačka druhá v dálce, třetí ve sprintu a sedmá ve vytrvalosti, Týna pátá ve vytrvalosti, Verča Dvořáková třetí v míčku. Pětičlenné družstvo ještě doplňovala Terka Cibulková. V červnu příštího roku držte našim děvčatům palce, ať pro naší 5. ZŠ vybojují co nejlepší umístění ve finále České republiky, které se uskuteční ve více než 500 km vzdálené Opavě.