Sportovní soutěže

Nejmladší basketbalisté úspěšní také v kraji!!

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

V krajském finále minikošíkové pro děti z prvního stupně základních škol se utkala nejlepší družstva z okresních finále Chebska, Sokolovska a Karlovarska.

Kategorie chlapců byla velmi vyrovnaná. Našim hráčům chyběli důležití hráči Eda Klimov a Kryštof Kýček a tak naši skončili na 4. místě po těchto výsledcích:
5. ZŠ Cheb – ZŠ Mariánské Lázně-Jih 14 : 32
5. ZŠ Cheb – ZŠ Sokolov, Švabinského 15 : 8
5. ZŠ Cheb – ZŠ Sokolov, Pionýrů 6 : 15
5. ZŠ Cheb – ZŠ Karlovy Vary, Dukelská 8 : 24

Když vezmeme v úvahu, že Karlovarský kraj má téměř sto základních škol, které se soutěže zúčastnily anebo mohly zúčastnit, je čtvrté místo skvělým úspěchem.
Složení družstva (počet vstřelených bodů) - chlapci: Miroslav Kočka (8), Martin Apoštol (18), Jonatan Gangur (6), Alexandr Sedláček, Duc Bui Luong (7), Martin Zeisek (2), Jan Kadlec (2), Jiří Kerďo.

Ještě úspěšnější byla děvčata. Ze své skupiny postoupila po vítězstvích nad ZŠ Sokolov, Pionýrů 26 : 8 a karlovarskou sportovní ZŠ Krušnohorská 34 : 0. V semifinále pak porazila děvčata z pořádající ZŠ Mariánské Lázně - Úšovice 33 : 0 a ve finále se znovu utkala se ZŠ Sokolov, Pionýrů. Tentokrát byl zápas mnohem dramatičtější, přesto jej naše dívky vyhrály 14 : 8 a staly se tak přebornicemi mezi základními školami Karlovarského kraje. Celkem obdržely 16 bodů, ale soupeřkám jich nastřílely 107!
Děvčata: Veronika Dvořáková (9), Antonie Gangurová (2), Veronika Poslová (2), Lenka Hrudníková (6), Nina Apoštolová (44!!), Lenka Šíblová (5), Nikola Čadová (14), Dominika Brejchová (21), Jana Danihelková (4).

Bilance basketbalových družstev 5. ZŠ ve všech šesti kategoriích k 31. březnu 2010:
- chlapci: 1. místo v chebském okrskovém kole, postup do okresního finále (poprvé po deseti letech),
- dívky: 1. místo v chebském okrskovém kole, postup do okresního finále (pošesté po sobě).

Nejbližší známý program kategorie IV. – okresní finále 7. a 8. dubna a kategorie III. bude hrát republikovou kvalifikaci 6. a 7. května v Praze.