Sportovní soutěže

Okresní finále Poháru rozhlasu 2023 - dívky

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Letošní soutěž finále okresního kola Poháru rozhlasu se opět konala ve Sportovním Areálu Viktoria Mariánské Lázně

a přilákala řadu talentovaných žáků, kteří byli připraveni na výzvy, které soutěž přináší, a předvedli tak své dovednosti v jednotlivých disciplínách lehké atletiky. Pohár byl rozdělen do dvou po sobě následujících pátků 5. 5. 2023 a 12. 5. 2023 Tým mladších dívek z 5. základní školy se umístil na čtvrtém místě, což je skvělý výsledek, který si zaslouží uznání, protože družstvo bylo oslabeno dvě silné závodnice. Je třeba vyzdvihnout výkon Kláry Hejdové, která se svým časem 9.21s vyhrála běh na 60m a zároveň přeskočila laťku ve výšce 118cm a získlala tím v celkovém součtu bodů jednotlivců krásné páté místo. V závěsu za ní šesté místo celkového pořadí jednotlivců obsadila Barbora Schulzová, když vítězným hodem kriketovým míčkem překonala hranici 40m. Mladší žákyně: Klára Hejdová, Barbora Schulzová, Tereza Zemanová, Natálie Plašilová, Lucie Pucholtová, Klára Novotná, Antonina Lemak, Karolína Marková, Netíková Ester, Dau Khanh, Linh.

Starší žákyně předvedly vynikající výkony a bojovaly až do konce. Jejich odhodlání a snaha byly zřejmé v každé disciplíně, ačkoli si nakonec odnesly medaili za třetí místo, mohou být hrdé na své umístění. Můžeme říci, že vítězství nám uniklo o fous, nebo o zájezd do Anglie?! Tým z 5. základní školy se prezentoval ve všech disciplínách, přičemž se některé žákyně vyznamenali individuálně. Karolína Jedličková výkonem 4,09m a třetím místem ve skoku dalekém, Andrea Schmierlerová a Dorota Šmejkalová čtvrtým místem a výškou 138cm na skoku vysokém. Závěrem soutěže jsme ve štafetě na 4x60m obsadili třetí příčku. Starší žákyně: Andrea Schmierlerová, Žaneta Zichová, Phuong Nhi Le, Karolína Jedličková, Magdaléna Kaščáková, Anežka Kováříková, Adéla Jelínková, Jitka Mikotová, Dorota Šmejkalová.