Sportovní soutěže

Pohár rozhlasu - postup a účast v krajském kole

Napsal Václav Uhlík. Kategorie Sportovní soutěže

První den 12.5.2022 bojovalo o postup družstvo mladších dívek a získalo stříbrné medaile.

Největší zásluhu na tom měly ve skoku dalekém Karolína Kunová výkonem 398 cm a Karolína Marková výkonem 379 cm, které obsadily první dvě místa. Karolína Kunová si zároveň doběhla pro třetí příčku na 60 metrové trati. Dále v hodu kriketovým míčkem bodovala na druhém místě Andrea Schmierlerová hodem 39,5 m a třetím místem Barbora Schulzová, která dopravila míček do vzdálenosti 37,5 m.

Celkem tak mladší dívky nasbíraly 4067 bodů. Vítězství v okresním kole Poháru rozhlasu v Mariánských Lázních mladším dívkám uniklo pouze o 12 bodů.

Za školu také soutěžily Jitka Ptáčková, Eliška Horáková, Lucie Matějíčková, Natalie Plašilová, Viktorie Kiššová.

Další den bojů podstoupilo družstvo starších dívek, které se také umístilo na druhé pozici se 4772 body. Zde je třeba vyzdvihnout výkon Veroniky Valhové, která zvítězila 142 cm ve skoku vysokém, Leony Slunečkové, která dosáhla na první příčku ve vrhu koulí a na třetí v běhu na 60 m. Karolína Jedličková vzdáleností 4, 18 m skončila na krásném druhém místě ve skoku dalekém.

Dalšími body přispěly také Jitka Mikotová, Amalie Dančová, Adéla Jelínková, Anežka Kovaříková, Dorota Šmejkalová, Natálie Vítová.

Starší děvčata se neztratila ani v krajské konkurenci školní atletiky, kdy vybojovala těsně čtvrté místo. Na stupních vítězů v jednotlivcích opět zazářila Leona Slunečková třetím místem ve sprintu na 60m časem 8,78s a stejně tak bronzová Veronika Valhová ve skoku vysokém výkonem 138cm. Bramborová medaile zůstala také na štafetu 4x60m ve složení Amalie Dančová, Leona Slunečková, Karolína Jedličková, Rozálie Šímová a na Leonu Slunečkovou ve vrhu koulí. Ta se zároveň svými výkony zapsala na celkové třetí místo v jednotlivcích.
Ve starších děvčatech k umístění dále napomohla Jitka Mikotová, Natalie Vítová, Adéla Jelínková, Dorota Šmejkalová a Anežka Kovaříková

Nejlepšího výsledku v mladších děvčatech dosáhla v hodu míčkem Andrea Schmierlerová, která překonala rekord naší školy a to vzdáleností 40,49m. Za zmínku stojí také sedmé místo v hodu kriketovým míčkem Barbory Schulzové a deváté místo ve skoku dalekém Karolíny Kunové. Bojovaly také Klára Kohoutová, Natálie Plašilová, Viktorie Kiššová, Karolína Marková, Jitka Ptáčková, Eliška Horáková a Lucie Matějíčková, ale nestačilo to na lepší než sedmé místo družstva a to i přes celkové bodové zlepšení oproti okresnímu kolu.

Mgr. Marková

 

V úterý 24.května jsme se vydali zúčastnit krajského finále atletického Poháru rozhlasu v Sokolově. Oproti okresnímu kolu jsme bohužel museli oželet pár důležitých členů týmu, ale šanci dostali jiní žáci a ti bojovali ze všech sil. V konkurenci osmi škol obsazujeme 7.místo a opět můžeme oslavit aspoň nejlepší výkon dne ve vrhu koulí, kdy Miroslav Kura hodil čtyřkilovou kouli do vzdálenosti 13,26m. Naší školu reprezentovali Miroslav Kura, Michal Brustmann, Jakub Starý, Jakub Robin Varga, Adam Korchan, Vojtěch Klazar, Kevin Duc Anh Tran, Jakub Rataj a Adam Šilhánek.

Jiří Stehlík

Fotografie najdete ZDE.

Zvonění

1 8:00 - 8:45
2 8:55 - 9:40
3 10:00 - 10:45
4 10:55 - 11:40
5 11:50 - 12:35
6 12:45 - 13:30
7 13:40 - 14:25
8 14:35 - 15:20

Odkazy

 

Kontaktujte nás

5. základní škola Cheb, Matěje Kopeckého 1, příspěvková organizace
Matěje Kopeckého 1
350 02 Cheb

Email: 5zscheb@5zscheb.cz

Telefon:
škola - 354 430 643, 736 481 605
jídelna - 354 431 926
družina - 354 432 610

Více kontaktů: zobrazit kontakty

IČO: 70987459
IZO: 102040842
datová schránka: bpjtguq

Zřizovatelem školy je: město Cheb

Zprávy e-mailem

Budete první informováni o novinkách, školních akcích, apod. Přihlášení odběru můžete kdykoliv zrušit.Co, kdo, kde, kdy: kalendář akcí

Kde nás najdete

Tip: Kliknutím na mapku přejdete na portál Mapy.cz