Sportovní soutěže

Pětka - nejlepší škola v kraji!

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Je pravda, že současná generace dětí tráví hodně času u počítačů, tabletů nebo chytrých mobilů.

Přesto se každoročně zapojuje 28 až 30% z více než 500 žáků do reprezentace naší školy ve sportovních soutěžích. Někteří jednou za rok, jiní i více než desetkrát. Na škole měly děti v minulém roce možnost vyžití v době svého volna ve čtyřech sportovních kroužcích - míčových her, sportovních her, košíkové a fotbalu. Letos ve třech kroužcích trénuje okolo sedmdesáti dětí.
Ve školním roce 2018/2019 se probojovalo z okrskových přes okresní až do krajských kol v různých soutěžích 13 družstev. A z toho jen 3 týmy z “kraje” nepřivezly medaile. Naopak 6 družstev krajské finále vyhrálo. Z nich si zajistily postup do kvalifikace starší žačky v házené a v košíkové, v obou případech skončily jen krůček za postupem do finále ČR. Samotné finále České republiky si zahráli, dokonce dvakrát, malí florbalisté (skončili na 7. a 11. místě). Vybíjenkářky reprezentovaly ve finále ČR svoji školu již pošesté z dvanácti ročníků, které se dosud konaly. Loni skončily sice “až” osmé, ale v minulých letech děvčata přivezla již stříbrné a dvakrát bronzové medaile. V roce 2012 se družstvo otevřené kategorie (smíšené z chlapců i dívek) stalo nejlepším týmem České republiky. Pro zajímavost: Tehdy byla členkou vítězného družstva například žákyně 5. třídy Veronika Dvořáková, která je nyní hráčkou interligového družstva Mostu a členkou širšího reprezentačního kádru žen v házené.
V minulém školním roce kromě výše uvedených družstev bodovali také nejmladší basketbalisté (1. místo) a basketbalistky (3.), mladší žáci - basketbalisté vybojovali 2. místo, podobně jako nejmladší florbalistky. Starší dívky, také florbalistky, přivezly z krajského finále bronzové medaile. Na 4. místě skončili starší žáci v atletickém čtyřboji a nejmladší kluci ve vybíjené. Do úplnosti chybí ještě 5. místo v přehazované smíšeného družstva dětí z prvního stupně.
Krajská rada Asociace školních sportovních klubů Karlovarského kraje, která školní sportovní soutěže pořádá, se svým předsedou Mgr. Bohumilem Adamcem každoročně sleduje a boduje pořádání a výsledky soutěží. V tomto hodnocení v soutěžích 2. stupně získali žáci školy v minulém školním roce nejvyšší počet bodů ze všech základních škol na Chebsku.
Přičiněním dětí z prvního stupně 5. ZŠ Cheb, jejich učitelů - trenérů a vedení byla škola oceněna Putovním pohárem KR AŠSK jako nejúspěšnější v Karlovarském kraji ve sportovních soutěžích organizovaných AŠSK a podporovaných MŠMT, Karlovarským krajem a partnery v kategorii soutěží 1. stupně ZŠ. Ocenění převzala paní ředitelka školy na Slavnostním vyhlášení nejlepších žáků Karlovarského kraje v soutěžích za školní rok 2018/2019.