Sportovní soutěže

ŠKOLA SPORTUJÍCÍCH DĚTÍ

Napsal Václav Uhlík. Kategorie Sportovní soutěže

Už nejméně deset let se každoročně zapojuje do reprezentace naší 5. základní školy téměř třetina žáků.

Někdo se zúčastní jedné soutěže (ale i to je dobře), jiní reprezentují školu častěji. Jako například u žáků a žákyň na 2. stupni to v tomto roce byli Adam Čížek (8x), Klára Nečekalová a Simona Tiralová (10x), Tereza Mulačová, Klára Matějovicová a Tereza Speierlová (9x). Na 1. stupni 20x reprezentoval Martin Speierl, 18x Daniel Macht, 14x Karolína Jedličková a 13x Anežka Hudlická. Ze žáků jsou každoročně učiteli tělesné výchovy voleni i nejlepší sportovci školy. Letos se jimi stali Tereza Mulačová a Lukáš Lokinga. V právě končícím školním roce jsme zaznamenali velké množství postupů do krajských kol, ve kterých žáci naší školy dosáhli na vynikající umístění v rámci Karlovarského kraje. Zde je přehled umístění v krajských kolech od 6. po 1. místo:
6. m. - florbal nejmladších dívek,
5. m. - přehazovaná smíšeného družstva 1. stupně,
4. m. - atletický čtyřboj starších žáků a vybíjená otevřené kategorie,
3. m. - florbal starších dívek a minikošíková nejmladších děvčat,
2. m. - košíková mladších žáků.

Nejvíce ale získali naši žáci a žákyně prvních míst – celkem šest:
- v minikošíkové nejmladších žáků,
- házené starších děvčat,
- košíkové starších děvčat,
- ČEPS Cupu ve florbalu nejmladších chlapců,
- v další florbalové soutěži nejmladších chlapců a
- ve vybíjené dívek.

Některé ze soutěží krajským kolem nekončí, ale jejich vítězové postupují buďto do kvalifikace o finále nebo přímo do finále České republiky. O postup do finále se v kvalifikaci pokoušela starší děvčata v házené a košíkové. Shodně ve své skupině oba týmy skončily na 2. místě a tedy, bohužel, bez postupu. Ale i účast v kvalifikaci znamená, že patří mezi 16 nejlepších týmů České republiky.
V národním finále ČEPS Cupu „Západ“ se nejmladší florbalisté umístili na 7. a dalším republikovém finále na 11. příčce. Posledním výborným výsledkem bylo 8. místo ve finále České republiky ve vybíjené dívek.
Krajská rada Asociace školních sportovních klubů České republiky každoročně vyhodnocuje školy s nejlepšími umístěními ve sportovních soutěžích v rámci kraje. Několikrát jsme se v minulých letech umístili na předních příčkách a letošní výsledky nasvědčují tomu, že by naše 5. základní škola měla být opět vyhodnocena jako jedna z nejlepších.

Pavel Filipin

Fotografie z republikového finále najdete ZDE.

Zvonění

1 8:00 - 8:45
2 8:55 - 9:40
3 10:00 - 10:45
4 10:55 - 11:40
5 11:50 - 12:35
6 12:45 - 13:30
7 13:40 - 14:25
8 14:35 - 15:20

Odkazy

 

Kontaktujte nás

5. základní škola Cheb, Matěje Kopeckého 1, příspěvková organizace
Matěje Kopeckého 1
350 02 Cheb

Email: 5zscheb@5zscheb.cz

Telefon:
škola - 354 430 643, 736 481 605
jídelna - 354 431 926
družina - 354 432 610

Více kontaktů: zobrazit kontakty

Zřizovatelem školy je: město Cheb

Zprávy e-mailem

Budete první informováni o novinkách, školních akcích, apod. Přihlášení odběru můžete kdykoliv zrušit.Co, kdo, kde, kdy: kalendář akcí

Kde nás najdete

Tip: Kliknutím na mapku přejdete na portál Mapy.cz