Sportovní soutěže

Krajské úspěchy v basketbalu

Napsal Václav Uhlík. Kategorie Sportovní soutěže

Naše mladší žákyně se staly jednoznačně nejlepším basketbalovým týmem krajského kola soutěže pořádané Asociací školních sportovních klubů ČR za rok 2017.

Druhý nejlepší tým z Kraslic naše děvčata smetla už ve skupině 13 : 1 a pak se s ním utkala znovu ve finále, kde byl výsledek ještě výraznější – 16 : 1.
Radost z vítězství trochu kazí skutečnost, že po deseti letech tato soutěž krajským kolem skončila, kdežto dříve vítězky postupovaly do kvalifikace o finále ČR (té se naše družstva v minulosti zúčastnila třikrát v kategorii dívek a jednou také v ktg. chlapců). Hrávaly se v Praze nebo Ústí nad Labem.
Úspěch mladších dívek není v letošním školním roce jediným. Chlapci ve stejné kategorii vybojovali vynikající stříbrné medaile.
Týmy tvořili: Kačka Kulhánková, Kája Jirošová, Klárky Nečekalová a Matějovicová (6.B), Adam Čížek, Matyáš Schulz, Tomáš Nguyen Le, Dan Podzimek, Lukáš Hnilica (6.A), Simona Tiralová, Týna Tomanová, Terky Speierlová a Mulačová (7.A), Norbert Slunečko, Lukášové Lokinga a Brustmann, Dominik Keblúšek, Vašek Dvořák (7.A), Vojta Cenefels (7.B), Týna Zíková a Zuzka Zichová (7.B).
Ani to není všechno z úspěchů našich basketbalistů. V lednu postoupili do krajského finále také naši nejmladší chlapci i děvčata. Výsledkem je 6. místo dívek a také stříbrné medaile chlapců. Školu reprezentovali: Míša Dytrychová, Terka Hufová, Šárka Gabrielová, Kuba Novotný, Adam Čadek, Dan Dvořák z 5.B, Vojta Marek (5.A), Kuba Martinek (5.C), Anežka Hudlická a Vláďa Krýsl ze 3.C, Eliška Koubová, Věrka Vejvodová (4.B) a Adriana Mlsová s Darinou Rusinkovou ze 4.C.
Aby byl přehled úplný, tak doplňuji, že naši nejstarší chlapci i děvčata už v listopadu hráli (jako zástupci jediné základní školy) v Aši turnaj kategorie VI.B, tedy pro 15 – 17leté basketbalisty. Vzhledem k tomu že oba naše týmy byly o 2 – 3 roky mladší, než družstva středoškoláků, nepodařilo se ani jednomu týmu postoupit do krajského kola. Ale to nevadí. Teď je čekají turnaje kategorie IV., tedy starších žáků a uvidíme, jak si povedou v zápasech se stejně „starými“ týmy.