Sportovní soutěže

Stříbro z finále ČR!

Napsal Václav Uhlík. Kategorie Sportovní soutěže

V letošním devátém ročníku finále České republiky ve vybíjené měla již počtvrté zastoupení také naše škola.

Vítězstvím v krajském kole se do něj opět po roce kvalifikovalo družstvo dívek. Do Pecky u Nové Paky ve východních Čechách vyrazila tato děvčata: Peťa Spálovská, Anina Douchová, Kačka Kulhánková, Klárka Nečekalová, Klárka Matějovicová, Karča Jirošová, Terka Hufová, Míša Dytrychová, Linda Ubryová, Agi Sauerová, Kamča Kalová a Barča Spálovská.
Po odpoledním slavnostním zahájení začaly souboje ve skupinách. V nich naše děvčata postupně porazila družstva z Přerova, Teplic a Prahy a z prvního místa získala právo bojovat v podvečerním zápase o postup do finálové skupiny o 1. až 4. místo. Podařilo se! Vyhráli jsme nad ZŠ ze Žďáru nad Sázavou a získali tak jistotu, že budeme nejhůře čtvrtí. Druhý den nás tedy čekaly tři finálové zápasy. Dva z nich (nad družstvy z Březnice a Litomyšle) naše děvčata vyhrála. Zbýval poslední – proti ZŠ F. L. Čelakovského ze Strakonic. Ten měl rozhodnout, zda naše škola získá opět po čtyřech letech mistrovský titul, nebo doplní chybějící stříbrné medaile (bronzové máme už z roku 2010).
Zápas skončil tou méně veselou variantou. Přestože náš tým měl zdaleka nejlepší skóre ve finálové skupině, tento zápas prohrál – o jediný bod a na vzájemné zápasy tedy skončil „až“ druhý.
Cestou domů jsme se na chvilku zastavili v Jičíně, děvčata zde navštívila Rumcajsovu ševcovnu, kde si prohlédla známé postavičky z pohádek malíře Radka Pilaře. Do příjezdu domů z nás smutek z toho, že jsme titul nezískali opadl a stříbrné medaile jsme u školy dostatečně hlasitě oslavili.
Poděkování patří paní Haně Douchové za zprostředkování dopravy a jí a paní Jitce Drapákové za péči o náš dívčí tým.

Pavel Filipin

Zvonění

1 8:00 - 8:45
2 8:55 - 9:40
3 10:00 - 10:45
4 10:55 - 11:40
5 11:50 - 12:35
6 12:45 - 13:30
7 13:40 - 14:25
8 14:35 - 15:20

Odkazy

Kontaktujte nás

5. základní škola Cheb, Matěje Kopeckého 1, příspěvková organizace
Matěje Kopeckého 1
350 02 Cheb

Email: 5zscheb@5zscheb.cz

Telefon:
škola - 354 430 643, 736 481 605
jídelna - 354 431 926
družina - 354 432 610

Více kontaktů: zobrazit kontakty

Zřizovatelem školy je: město Cheb

Zprávy e-mailem

Budete první informováni o novinkách, školních akcích, apod. Přihlášení odběru můžete kdykoliv zrušit.Co, kdo, kde, kdy: kalendář akcí

Kde nás najdete

Tip: Kliknutím na mapku přejdete na portál Mapy.cz