Sportovní soutěže

Naši basketbalisté úspěšní i mezi středními školami!

Napsal Pavel Filipin . Publikováno v Sportovní soutěže

V prosinci se naši nejstarší kluci a holky zúčastnili v Karlových Varech krajského kola soutěže v basketbalu ktg. VI.B, tedy pro 15 až 17leté studenty.

Tato soutěž je pořádána každým druhým rokem a je postupová až do světového finále. Na to ale nemysleli. Základem bylo zahrát pěkný basket a v porovnání s hráči a hráčkami, většinou o 2 roky staršími, uspět. Vždyť naše škola byla jediná základka, která se v kraji do soutěže přihlásila. Ostatní družstva byla ze středních škol.

Chlapci skončili na 4. místě, přitom ke třetímu stačilo, aby neprohráli o jediný bod se studenty 1. českého gymnázia z K. Varů, kteří v úvodu turnaje hlasitě dávali najevo, že náš tým pro ně bude snadné sousto. Děvčata se umístila na stejné příčce, přitom výsledek také mohl být o stupeň lepší. Vždyť zápas s družstvem karlovarského gymnázia - účastníka minulého světového finále (konalo se na Kypru) - prohrála o jediný koš.

Naši školu reprezentovali: M. Maydl, M. Dvořák, J. Dirlbeck, J. Koreň, M. Kočka, B. Mišík, J. Kadlec, M. Zeisek, V. Dvořáková, V. Vaňková, T. Cibulková, D. Homulková, S. Staňková, P. Šukovská, V. Sauerová, A. Tiralová a R. Šuňalová.