Sportovní soutěže

Basket: Skvělá sezona nejstarších děvčat!

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Naše nejstarší dívky absolvovaly v basketbalových soutěžích nejlepší sezonu za posledních nejméně 13 let.

Po prosincovém 4. místě v kraji v soutěži pro patnácti až sedmnáctileté studentky středních škol (ktg. VI.A), které jsme se zúčastnili jako jediné družstvo ze ZŠ, dosáhly ještě lepšího výsledku v kategorii starších žákyň. 14. března v Sokolově vybojovaly v krajském finále vynikající 2. místo, když až ve druhé polovině finálového zápasu podlehly hráčkám Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, z nichž většina hraje závodně za karlovarskou Lokomotivu a některé z nich jsou členkami týmu, který vyhrál republikové finále výše zmíněné kategorie VI.A a tím postoupil do celosvětového finále na Kypru.

Teď popořadě:

V okrskovém kole 27. února 2013 naše starší žačky porazily chebské gymnázium, v jehož týmu opět hrálo několik děvčat, která se učila základům basketbalu ještě na naší škole, 17:11, 2. ZŠ Cheb 37:12, 4. ZŠ 14:1, ale problém měly s naším B-družstvem, které se mimo soutěž připravovalo na turnaj v AND1 Cupu. S ním pouze remizovaly 14:14.

Mladší žačky v tomto turnaji porazily gymnázium 12:8, 4. ZŠ 19:2, remizovaly s A-týmem 14:14 a ještě také, částečně také vinou svého trenéra, s posledním týmem soutěže 2. ZŠ (15:15). To ale nic nezměnilo na jejich umístění na celkové druhé příčce.

Do okresního finále (8. března v Aši) však mohlo postoupit jenom jedno družstvo z naší školy. V Aši opět naše dívky porazily chebské gymnázium 17:15, ZŠ Aš Hlávkova 24:4 a ZŠ M. Lázně – Úšovice 10:4. Prohrály ale s domácím Gymnáziem a SOŠ Aš (3:18). To však k postupu do krajského finále stačilo.

V něm nejprve prohrály ve skupině s 1.ČG K. Vary 11:19, porazily ZŠ Sokolov, ul. Pionýrů (v jejímž týmu hrála další naše bývalá hráčka Kristýna Šimečková) 16:10. V semifinále vrátily Aši porážku z okresního kola (dokonce 23:11) a tak se nečekaně dostaly až do finále, což po ne zrovna podařených zápasech ve skupině bylo velké překvapení. V něm se opět naše děvčata utkala s Prvním českým gymnáziem Karlovy Vary a ještě v poločase hrála nerozhodně 10:10. Ve druhém poločase ale obdržela sérii několika košů. Finále skončilo 14:23. Ale i druhé místo je skvělým rozloučením týmu, v němž bylo 7 hráček z 9. třídy a některé z nich reprezentovaly školu úspěšně 5 let v různých kategoriích včetně postupů do kvalifikačních turnajů mezi 15 nejlepších školních družstev České republiky.