Sportovní soutěže

Naši mistry České republiky !!!

Napsal Pavel Filipin. Kategorie Sportovní soutěže

Když naše družstvo vybíjenkářů v otevřené kategorii mělo problém postoupit do okresního kola soutěže Preventan Cup, nikdo nemohl tušit,  jakého výsledku nakonec dosáhne. 

Fotografie najdete ZDE. Video ZDE.

V okresním kole prohrálo jediný zápas a pak už se z nich stal tým, který ani v kraji, ani ve finále ČR nenašel přemožitele.

Do kempu nedaleko hradu Pecka ve východních Čechách jsme přijeli, když zrovna přestalo pršet, ale bylo pod mrakem a chladno. V úterý odpoledne, hned po ubytování v pěkných chatkách (vybavených i sprchami) a slavnostním zahájení se rozeběhly boje ve skupinách. Vzhledem k tomu, že se turnaje zúčastnila vítězná družstva ze všech čtrnácti krajů plus pořádajících škol z Pecky a Nové Paky, byli účastníci rozděleni do čtyř skupin po čtyřech družstvech. Naši ve skupině „B“ porazili týmy z Loun, Pecky a Strakonic. Tím získali možnost hrát rozřazovací zápas proti druhému týmu ze skupiny „C“. Tím bylo družstvo z Chocně. Výhra v tomto zápase zajišťovala postup do finálové skupiny, prohra by znamenala boje nejhůře o 5. až 8. místo. Ani to se v tuto chvíli nezdálo být špatné. Říkat, že máme například 7. nejlepší tým v republice... Porazili jsme i Choceň, takže už bylo jasné, že nemůžeme být horší než čtvrtí.

Kluci (s výjimkou dvou z nich) i obě děvčata přípravu na boje ve finálové skupině nepodcenili. Přesto, že v půl deváté měli být v postelích, trénovali mezi chatkami ještě skoro ve 22 hodin. Když spatřili blížícího se trenéra s přísným pohledem, snažili se co nejrychleji zmizet, aby mohli dělat, že už dávno spí. Protože to všichni nestihli dveřmi, muselo to několik z nich vzít do chaty také oknem. Někteří se pravděpodobně před schováním se pod dekami nestihli ani vyzout. To už naštěstí pro ně trenér raději nekontroloval.

Druhý den a úvahy: Kdo by chtěl mít tu nepopulární „bramborovou“ medaili?! Oba trenéři uvažovali dál: bronzovou medaili z této soutěže už máme. Předloni ji vybojovalo družstvo současných žákyň 5. až 7. tříd. Stříbrná medaile? Taky nic moc, když zlato je tak blízko! Takže nezbývalo, než vyhrát zbývající tři finálové zápasy. Nebylo to ale vůbec jednoduché. V poločasech zdaleka nebylo rozhodnuto. S Tachovem byl v poločase stav 4 : 4. To byly nervy! Pětce se ale vydařil závěr – zvítězila 11 : 8. S Jeseníkem to bylo o trošku jednodušší, zvítězili jsme 13 : 8. Teď už nám chyběl opravdu jen krůček k tolik vytouženému zlatu: Porazit také družstvo z Kroměříže. V poločase jsme o bod prohrávali. Zbývalo posledních 7 minut rozhodujícího zápasu. Náš tým ale zabojoval srdcem i hlavou, vybil o 3 soupeře víc, zvítězil tak 12 : 10 a mohlo se ječet, kvičet, brečet, jásat… a zařvat si náš skvělý pokřik:

„Kdo je mistrem Česka?“ „ Pětka Cheb!!!!!!!!“

O úspěch se zasloužili:

-          Verča Dvořáková

-          Tonička Gangurová

-          Michal Klimas

-          Michal Dvořák

-          Michal Hořínek

-          Richard Bočukov z 5.A

-          Michal Maydl z 5. B

-          Dan Michalec

-          Petr Botev

-          Oliver Ouhrabka ze 4. B

-          Láďa Hrudník

-          Kája Bosák ze 4.C

-          trenéři Pavel Filipin a Radek Dvořák

Na tomto úspěchu mají podíl další lidé a organizace, bez kterých bychom se k němu těžko propracovali: Vedení naší školy, DDM Sova Cheb, Asociace školních sportovních klubů ČR, pořadatel krajského finále ZŠ Běžecká Sokolov, Karlovarský kraj, partner soutěže SVUS Pharma a.s. a pořadatelé samotného republikového finále v Pecce, kterým touto cestou moc děkujeme.

Také děkujeme za opravdu nečekaně nádherné přivítání rodiči, prarodiči a sourozenci na chebském nádraží.

pf

Fotografie najdete ZDE.

Zvonění

1 8:00 - 8:45
2 8:55 - 9:40
3 10:00 - 10:45
4 10:55 - 11:40
5 11:50 - 12:35
6 12:45 - 13:30
7 13:40 - 14:25
8 14:35 - 15:20

Odkazy

Kontaktujte nás

5. základní škola Cheb, Matěje Kopeckého 1, příspěvková organizace
Matěje Kopeckého 1
350 02 Cheb

Email: 5zscheb@5zscheb.cz

Telefon:
škola - 354 430 643, 736 481 605
jídelna - 354 431 926
družina - 354 432 610

Více kontaktů: zobrazit kontakty

Zřizovatelem školy je: město Cheb

Zprávy e-mailem

Budete první informováni o novinkách, školních akcích, apod. Přihlášení odběru můžete kdykoliv zrušit.Co, kdo, kde, kdy: kalendář akcí

Kde nás najdete

Tip: Kliknutím na mapku přejdete na portál Mapy.cz