Sportovní soutěže

Nejmladší žákyně přebornicemi kraje!

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Měsíc březen byl plný basketbalu. Školu reprezentovala družstva ve všech šesti kategoriích, pro které Asociace školních sportovních klubů ČR pořádá.

Před rokem jsme dosáhli obrovského úspěchu, když se mezi 6 nejlepších týmů v kraji kvalifikovala družstva ve všech kategoriích, letos je úspěch jen poloviční.

Fotografie z některých soutěží najdete na:

Mladší kluci a dívky ze 6. a 7. tříd se v naší tělocvičně pokoušeli vybojovat postup do krajského finále v And1 Cupu (dříve Nestlé Basket Cup), ve kterém jsme se v minulých dvou letech probojovali mezi 15 nejlepších týmů v ČR. Dívky se tedy už  dvakrát a chlapci jednou pokoušeli v Praze a Ústí nad Labem probojovat do republikového finále. V kategorii dívek alespoň na chvilku dostaly příležitost si zahrát všechny, které od října poctivě chodily na tréninky a v den turnaje byly zdravé.

Starší žáci a žákyně

Také nejstarší kluci se v Aši pokusili vybojovat postup do krajského kola. Přes skvělé nasazení se jim to ale ve vyrovnaném turnaji nepovedlo.

Branko Mišík

Nejlepší výkon předvedli kluci ve 2. poločase zápasu proti Mariánkám, za které hráli registrovaní hráči tamního Slovanu. Těm se ve druhém poločase podařilo, díky naší výborné obraně, dát jenom 3 body, naši vstřelili 5. Vzhledem k tomu, že jsme ale prohráli 1. poločas 10 : 4, to ale na výhru nestačilo.

O stupeň lepšího umístění dosáhla děvčata. Bohužel ale úplně zbytečně prohrála úvodní zápas, čímž si hned na začátku turnaje zavřela cestu k boji o postup do krajského finále. Jak jsme totiž v průběhu dopoledne zjistili, utkání proti Gymnáziu a obchodní akademii Mariánské Lázně s prvoligovou hráčkou Toužimi v sestavě nebylo možné vyhrát. Přitom tato škola se nikdy soutěžé v našich katgoriích neúčastnila. Proto jejich vystoupení bylo překvapením.

Minižačky

Nejlepším družstvem Karlovarského kraje se staly naše nejmladší dívky, které porazily v krajském finále všechna družstva děvčat, jež se kvalifikovala z jednotlivých bývalých okresů Karlovarska. Vrcholem turnaje byl náš poslední zápas proti Chodovu, který do té doby vyhrál také všechny zápasy. Toto utkání bylo ještě v poločase vyrovnané, ale pak jej dívky s převahou rozhodly.

Na skvělém výsledku nemá zásluhu jen nejlepší střelkyně turnaje Verča (do jednoho zápasu jsem ji nepostavil), ale celý kolektiv hráček. Zapomenout nesmíme ani na prvňačku Petru Spálovskou, která všechny zaujala v okresním kole a podílela na postupu do kola.krajského, kterého se ale pro zranění nemohla zúčastnit.

4

V dubnu nás čekají soutěže ve vybíjené Preventan Cup (v r. 2010 byla naše děvčata třetí v ČR) a boje o postup  mezi patnáctku nejlepších v ČR košíkové mladších žáků a žákyň And1 Cup, kde jsme byli již třikrát v kvalifikaci o postup do finále ČR.

Zpracoval: Ing. Pavel Filipin