Sportovní soutěže

Nestlé basket cup

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Nestlé Basket Cup je soutěž, která byla založena před třemi lety proto, aby se do aktivního sportu zapojilo větší množství dětí, zejména mladší věkové kategorie – sedmáci a mladší. Soutěž každoročně vrcholí až ve finále České republiky.

Protože naše škola je tradičně jednou z mála na Chebsku, kde se basketbalu věnujeme ve větší míře, stali jsme se tradičními pořadateli okresních kol, letos tedy již 4. ročníku. V roce 2007 se soutěže zúčastnily 3 školy v každé kategorii, a to ZŠ Aš, Kamenná, ZŠ Dolní Žandov a samozřejmě také naše. Tehdy v kategorii dívek postoupila naše škola, v kategorii chlapců škola z Aše, která později vyhrála i krajské finále.

Do dalšího ročníku se nepřihlásil nikdo s výjimkou děvčat z „Pětky“. Ta tedy hrála rovnou krajské finále. Školu tehdy reprezentovaly některé současné žákyně 8. a 9. ročníku.

V loňském roce zůstala naše děvčata se svojí účastí opět osamocena, ale chlapci již okresní kolo hráli proti dvěma dalším týmům a do krajského kola postoupili spolu ze ZŠ Aš, Okružní. Tehdy jsme dosáhli v obou kategoriích na výborná 4. místa, což je v rámci kraje a v konkurenci škol, jejichž hráči a hráčky hrají i celorepublikové mládežnické soutěže, vynikající úspěch.

Až v letošním roce projevily zájem o soutěž další školy, takže v obou kategoriích bylo odehráno celkem 21 zápasů. Vyhráli chlapci z Mariánských Lázní-Úšovic, naši skončili druzí a obě družstva postupují do krajského finále.

Děvčata svoji kategorii vyhrála a postupují spolu se 4. ZŠ Cheb. Nejlepšími střelkyněmi turnaje dívek se staly Jasmin Dojčarová ze 6.A, Jana Danihelková a Nina Apoštolova z 5.B. Všechny tři nastřílely soupeřkám po 8 bodech.