Sportovní soutěže

ŠKOLA SPORTUJÍCÍCH DĚTÍ

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Už nejméně deset let se každoročně zapojuje do reprezentace naší 5. základní školy téměř třetina žáků.

Někdo se zúčastní jedné soutěže (ale i to je dobře), jiní reprezentují školu častěji. Jako například u žáků a žákyň na 2. stupni to v tomto roce byli Adam Čížek (8x), Klára Nečekalová a Simona Tiralová (10x), Tereza Mulačová, Klára Matějovicová a Tereza Speierlová (9x). Na 1. stupni 20x reprezentoval Martin Speierl, 18x Daniel Macht, 14x Karolína Jedličková a 13x Anežka Hudlická. Ze žáků jsou každoročně učiteli tělesné výchovy voleni i nejlepší sportovci školy. Letos se jimi stali Tereza Mulačová a Lukáš Lokinga. V právě končícím školním roce jsme zaznamenali velké množství postupů do krajských kol, ve kterých žáci naší školy dosáhli na vynikající umístění v rámci Karlovarského kraje. Zde je přehled umístění v krajských kolech od 6. po 1. místo:

- ve vybíjené dívek.

Některé ze soutěží krajským kolem nekončí, ale jejich vítězové postupují buďto do kvalifikace o finále nebo přímo do finále České republiky. O postup do finále se v kvalifikaci pokoušela starší děvčata v házené a košíkové. Shodně ve své skupině oba týmy skončily na 2. místě a tedy, bohužel, bez postupu. Ale i účast v kvalifikaci znamená, že patří mezi 16 nejlepších týmů České republiky.
V národním finále ČEPS Cupu „Západ“ se nejmladší florbalisté umístili na 7. a dalším republikovém finále na 11. příčce. Posledním výborným výsledkem bylo 8. místo ve finále České republiky ve vybíjené dívek.
Krajská rada Asociace školních sportovních klubů České republiky každoročně vyhodnocuje školy s nejlepšími umístěními ve sportovních soutěžích v rámci kraje. Několikrát jsme se v minulých letech umístili na předních příčkách a letošní výsledky nasvědčují tomu, že by naše 5. základní škola měla být opět vyhodnocena jako jedna z nejlepších.