Sportovní soutěže

Skvělé úspěchy atletek, vybíjenkářek a basketbalistů

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Sportovní soutěže

Poslední sportovní soutěží končícího školního roku, které se zúčastnili zástupci naší školy, bylo finále ČR v atletickém čtyřboji.

Uskutečnilo se na opačném konci naší vlasti – v Opavě.
Družstvo děvčat ve složení Aneta Tiralová, Kristýna Utíkalová, Veronika Dvořáková, Veronika Maydlová a Reneta Ruslanova Georgieva vybojovalo v obrovské konkurenci školních atletických klubů a mnoha dalších registrovaných atletek vynikající 9. místo.
Každá z děvčat musela zvládnout co nejlépe 4 disciplíny:
- běh na 60 metrů,
- skok daleký nebo vysoký,
- hod míčkem nebo vrh koulí a
- běh na 800 metrů.
Verča Dvořáková skončila třetí v hodu míčkem za výkon rovných 50 metrů a Aneta Tiralová zaběhla třetí nejrychlejší čas na 60 metrů.
V celkové klasifikaci po všech čtyřech disciplínách skončila Aneta v tomto finále ČR na skvělém 12. místě.

O týden dříve reprezentovala naši školu, město Cheb i Karlovarský kraj děvčata z kroužku sportovních her ve finále ČR ve vybíjené. Zuzka Stejskalová, Natka Váňová, Simča Tiralová, Týna Tomanová, Terky Mulačová a Speierlová, Anička Douchová, Kačka Kulhánková, Klárky Nečekalová a Matějovicová, Linda Ubryová a Míša Dytrychová zde vybojovala 5. místo v ČR.

Družstvo chlapců složené z žáků 5. A se ve vybíjené probojovalo do krajského finále, v něm skončilo na výborném 5. místě.

Za pomoc s účastí v obou republikových finále patří poděkování paní Haně Douchové a DDM Sova Cheb.

Do basketbalových soutěží se v sedmi kategoriích v tomto školním roce zapojilo také 52 žáků a žákyň naší školy, tedy téměř desetina všech našich žáků.
Nejstarší si zahráli soutěž vypsanou pro kategorii 15 – 17 let a jako zástupci jediné základní školy mezi školami středními chlapci i děvčata vybojovali v krajském kole skvělá čtvrtá místa. V podobném složení se oba týmy probojovaly do krajského finále také ve své kategorii IV., chlapci vybojovali bronzové medaile, děvčata stříbrné. Těm unikl postup mezi 15 nejlepších družstev ČR (do republikové kvalifikace) prohrou až v prodloužení ve finálovém zápase. Krajské kolo si zahráli také mladší chlapci v basketbalovém AND1 Cupu (6. místo) a děvčata byla třetí. Nejlepšího umístění dosáhla děvčata z 1. stupně, která si krajské finále zahrála v podobném složení jako vybíjenou. V kraji neměl tento náš tým konkurenci a ve třech finálových zápasech obdržel pouhé dva koše.